O NÁS

Hnutí Vaše Ústí vzniklo v roce 2016, pro jeho založení se rozhodli někteří členové dříve zrušené buňky hnutí ANO. Předsedkyní hnutí je od jeho založení jedna ze zakladatelek, starostka městského obvodu Ústí nad Labem - Neštěmice Yveta Tomková.  


                     Yveta Tomková

jednička kandidátky pro komunální volby 2018 v Ústí nad Labem, lídryně kandidátky pro městský obvod Ústí nad Labem - Neštěmice

Narodila se v roce 1973 v Přerově, o dva roky později se s rodiči přestěhovala do Ústí nad Labem. Je absolventkou Gymnázia Jateční, většinu profesního života strávila na neštěmické radnici. V komunálních volbách v roce 2014 přesvědčivě zvítězila, od té doby stojí v čele městského obvodu.

Yveta Tomková je zároveň expertkou hnutí Vaše Ústí pro oblast bezpečnosti, sociální oblast a veřejnou správu. Od počátku svého politického působení prosazuje výkup nemovitostí v problémových lokalitách. "Současná místy opravdu zoufalá situace je důsledkem plošné privatizace, kdy předchozí vedení prodala lidem jejich byty za zády. Jedině zpětným výkupem nemovitostí můžeme situaci otočit k lepšímu. Pokud domy a byty nebudeme vlastnit, nezmůžeme nic," říká Yveta Tomková.

Nejraději tráví volný čas s rodinou a přáteli. Má pětiletou vnučku Šárinku a těší se již brzy i na vnoučka Ondru. 

Petra Dudková

Jednička kandidátky pro městský obvod Ústí nad Labem - Střekov

Petra Dudková je tělem i duší Ústečačka. Narodila se v roce 1981 a celý život žije v Ústí.

Po dokončení obchodní akademie pracovala jako asistentka či dopravní referentka. Během rodičovské dovolené se začala věnovat tomu, co ji naplňuje nejvíc - výrobě dortů. Nejprve pekla pro rodinu, později pro známé a kamarády. Před dvěma lety založila vlastní značku Dorty Satir. Její výrobky mají v současné době věhlas nejen v Ústí, ale i v širokém okolí.

V loňském roce iniciovala petici za opravu Žukovovy ulice na Střekově. Do komunální politiky chce vstoupit právě proto, že jí na této čtvrti záleží.  "Střekov není jen nábřeží a jeho bezprostřední okolí, a na to se v posledních letech zapomíná. Jakoby ta část nad kolejemi vůbec neexistovala. K ubytovnám, které nám ztrpčují život se jezdí politici maximálně tak vyfotit, ale řešení nenabízejí žádné," popisuje Petra Dudková.

Petřinou vášní je fitness, má certifikát i na výživové poradenství. Petra je vdaná, s manželem Davidem má dceru Kristýnku.


Renata Zrníková

jednička kandidátky pro městský obvod Ústí nad Labem - Severní Terasa, starostka

Renata Zrníková se narodila v Litoměřicích, ale většinu života žije v Ústí nad Labem, přesněji na Severní Terase. Vystudovala češtinu a společenské vědy, dlouhé roky učila na střední pedagogické škole a gymnáziu.

Renata Zrníková je energická žena plná skvělých nápadů, jak vylepšit život nejen obyvatelům Severní Terasy, ale celého města. Během čtyř let ve vedení městského obvodu zjistila, jak důležité je lidem naslouchat a vnímat jejich nápady. "Lidé nesmějí mít pocit, že politika zajímají jen pár měsíců během kampaně před volbami. Musí vědět, že o svém okolí, o své radnici, spolurozhodují neustále. Mnohdy mají úžasné nápady, jak zlepšit prostředí, v jakém žijeme," říká Renata Zrníková.

Renata Zrníková je vdaná, velkou oporou jí je manžel Robert,  syn Honza a dcera Sára. Ve volném čase se věnuje rodině a sportu.

Jan Skalský

Jednička kandidátky pro městský obvod Ústí nad Labem - město

Narodil se v Podkrkonoší, do Ústí ho přivedlo studium. Průmyslové město a jeho nádherné okolí si přes všechna negativa zamiloval. Stejně jako jednu půvabnou Ústečanku, kvůli níž se rozhodl zůstat zde natrvalo. Na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně vystudoval politologii a politickou filozofii. V současné době působí jako PR a marketingový pracovník organizací sdružujících desítky tisíc včelařů a rybářů na území ČR.

Honza se o politiku začal zajímat již jako teenager. Teď chce napnout síly k tomu, aby se nám všem v Ústí žilo lépe. "Zpočátku jsem byl šokován z toho, co se v tomto městě děje a jak je možné, že i přes tolik slibů ze strany politických reprezentantů nedochází na řadě míst příliš k pozitivním změnám. Krom sociálně vyloučených lokalit je to problematika všudypřítomných odpadků, rozbité silnice i chodníky, které v takovém množství z jiných měst neznám, to je nutné změnit, neplánovat žádné monstrózní projekty, ve kterých se utopí spousty peněz. Je třeba dát nejprve do pořádku to, co předchozí politické reprezentace zanedbaly," říká Jan Skalský.

Jan Skalský žije s přítelkyní Drahuškou, ve volném čase chodí rád na ryby a věnuje se včelaření.


https://vaseusti.cz