Naši lídři pro komunální volby 2022

Mgr. Lenka Vonka Černá

kandidátka na primátorku Statutárního města Ústí nad Labem

Lenka Vonka Černá, jednička kandidátky do zastupitelstva města, kandidátka na primátorku.

Dlouholetá ředitelka Dobrovolnického centra dobrovolnictví zasvětila celý život, spolupracuje s organizacemi v Česku i v zahraničí, vždy pomáhá tam, kde je potřeba. Je zároveň předsedkyní Národní asociace dobrovolnictví. V současné době je zastupitelkou města Ústí nad Labem a centrálního obvodu. "Vážím si důvěry členů Vaše Ústí, cítím silný závazek vůči obyvatelům Ústí, kteří si zaslouží změnu, na kterou čekají už dlouhé roky. Zkušenosti z vedení Dobrovolnického centra jsou tou nejlepší průpravou na boj o získání peněz pro Ústí, které je ve složité finanční i sociální situaci," říká Lenka Vonka Černá. Zároveň zdůrazňuje, že stav města je tristní. V zásobníku investičních akcí do roku 2024 jsou projekty za 3,5 miliardy korun, na které město nemá prostředky. "Skutečný vnitřní dluh na majetku města je mnohem vyšší, podle našich odhadů je to 7 až 10 miliard korun," varuje Lenka Vonka Černá. Za prioritu tedy považuje masivní investice do školek, škol, domovů pro seniory, komunikací, chodníků a dalšího majetku.

Bc. Yveta Tomková

kandidátka na starostku Městského obvodu Ústí nad Labem - Neštěmice

Yveta Tomková, jednička kandidátky pro obvod Ústí nad Labem - Neštěmice a dvojka do zastupitelstva města.

Neštěmická patriotka vede obvod už druhé volební období. "Obhajovat pozici je vždycky složitější než kandidovat poprvé. Věřím, že lidé v Neštěmicích nezapomněli, co všechno se tady za vlády Vaše Ústí změnilo," říká Yveta Tomková. Investice do obvodu přesáhly v tomto volebním období 100 milionů korun! Neštěmická radnice postavila mimo jiné největší parkoviště ve městě za poslední roky, stovka míst vznikla na sídlišti Skalka, mezi obvody byla premiantem v investicích do sportovních hřišť. Prosadila také návrat Policie ČR do Krásného Března díky tomu, že radnice pro policie opravuje zázemí. "Bezpečnost a pořádek je alfou omegou neštěmické radnice. A je pro nás prioritou i do budoucna," doplňuje Yveta Tomková.Neštěmice pod jejím vedením také masivně investují do svého majetku, oprav se například dočkala místní liduška.

JUDr. Zdeněk Grus

kandidát na starostu Městského obvodu Ústí nad Labem - město

Zdeněk Grus, lídr kandidátky pro městský obvod Ústí nad Labem město.

Advokát, odborný asistent na Fakultě zdravotních studii UJEP. Ústecký patriot, sportovec tělem i duší, šťastně ženatý táta dvou dětí. "Současná situace na centrálním obvodě je neudržitelná. Nikdy nebyl v centru města takový nepořádek jako je teď, přitom zrovna tohle je možné vyřešit v rámci několika dnů, maximálně týdnů. Současnému vedení se to nepodařilo za čtyři roky. O chátrajícím majetku nemluvě," doplňuje lídr kandidátky Zdeněk Grus. Problémy s kompetencemi a financování podle Vaše Ústí vyřeší nový statut města a hlavně - posílení pravomocí městských obvodů. "Obyvatele města nezajímají žabomyší války mezi obvody a magistrátem, dohady, kolik který městský obvod dostane peněz a o co se má starat. Tohle všechno pomůže vyřešit nový statut města, který posílí význam městských obvodů a pomůže stabilizovat jejich financování. Jsme připraveni iniciovat jeho vznik a věřím, že v novém zastupitelstvu najdeme partnery, se kterými se na nutnosti této změny shodneme," doplňuje.

Ing. Vladimír Skalník

kandidát na starostu Městského obvodu Ústí nad Labem - Severní Terasa

Vladimír Skalník, lídr kandidátky pro městský obvod Ústí nad Labem - Severní Terasa.

V obvodním zastupitelstvu působí už druhé volební období, byl i členem radyJe expertem Vaše Ústí na energie, územní plán, dopravu a vše, co s touto problematickou souvisí. Pracuje jako energetický specialista. Co nejvíc trápí Severní Terasu? Samozřejmě zoufalý nedostatek parkovacích míst. A to jde ruku v ruce s územním plánem. "Jsme uprostřed prací na vzniku nového územního plánu města a do něj musí být propsány potřeby obyvatel obvodu. Samozřejmě klíčem je parkování. Míst chybí tisíce v celém městě, ale na Severní Terase, Stříbrníkách a zejména v Doběticích je situace neúnosná. Nový územní plán nám dává možnost pro vznik dalších parkovacích ploch či domů," říká Vladimír Skalník.

Bc. Andrea Marksová

kandidátka na starostku Městského obvodu Ústí nad Labem - Střekov

Andrea Marksová, jednička kandidátky pro městský obvod Ústí nad Labem - Střekov.

Výkonná ředitelka Potravinové banky v Ústeckém kraji je zkušenou odbornicí v oblasti sociální práce. Manažerské zkušenosti chce obrátit ve prospěch obvodu, kde žije. "Střekov je tři roky bez starosty, zastupitelstvo je už druhé volební období rozdělené na nesmiřitelné tábory a často blokované. To všechno má dopad na celý obvod. Zdaleka se nedaří naplnit základní potřeby obyvatel," říká Andrea Marksová. Za důležitou považuje úzkou spolupráci mezi obvody a městem, potažmo magistrátem. Její priority jsou jasné: důstojné nákupní centrum pro Střekováky, řešení otravného zápachu, nová parkovací místa, oživení nábřeží a vstřícný úřad.

https://vaseusti.cz