Vaše Ústí povede do voleb Yveta Tomková

29.05.2018

Jedničkou kandidátky hnutí Vaše Ústí pro podzimní komunální volby bude jeho předsedkyně a úspěšná starostka městského obvodu Ústí nad Labem - Neštěmice Yveta Tomková. Zároveň
povede kandidátku i ve svém domovském obvodě. V čele kandidátky na Severní Terase bude další ze zakladatelek hnutí, současná starostka Renata Zrníková. Jedničkou pro Střekov bude
živnostnice, majitelka dnes již v okolí vyhlášené značky Dorty Satir Petra Dudková. Lídrem pro centrální městský obvod pak marketingový a PR specialista Jan Skalský.

O lídrech rozhodl jednoznačně sněm hnutí Vaše Ústí minulý týden. Kandidátky má Vaše Ústí již připravené a bude je postupně představovat. "Jsem nesmírně hrdá na to, že Vaše Ústí má silný tým plný poctivých a slušných lidí, kteří mají chuť změnit Ústí k lepšímu. Na našich kandidátkách budou skuteční lidé, nikoli jen tváře pro přitáhnutí hlasů. Ústečané na nich najdou živnostníky, sportovce, hasiče, pedagogy, zkrátka ty, kteří žijí s nimi a v jejich okolí," říká Yveta Tomková.

Kromě obou úspěšných starostek nabídne Vaše Ústí i dvě zcela nové tváře. Petra Dudková je střekovská patriotka, která se v dění na Střekově angažuje. V loňském roce například iniciovala petici za opravu Žukovovy ulice. Do voleb ji vede zdravé naštvání. "Střekov není jen nábřeží a jeho okolí. V posledních letech to vypadá, že část nad kolejemi u Setuzy nikoho nezajímá. Stačí se podívat třeba
právě na Žukovovu ulici, která připomíná tankodrom nebo jen o kousek dál na zoufalý a nedůstojný stav nového krematoria,"
říká Petra Dudková.

Druhou novou tváří je Jan Skalský, který se profesně věnuje PR a marketingu. Změnit chce stav, v jakém se město nachází. "Žiju ve čtvrti Klíše, která byl ještě nedávno považována za tu nejlepší ústeckou adresu. Dnes je plná nepořádku a černých skládek, ostatně jako i další části města. Město musí získat zpět svoji hezkou tvář," doplňuje Jan Skalský.

Vaše Ústí jde do voleb se střízlivým a realistickým programem, který je založený na tom, co lidé opravdu chtějí a potřebují. "Neslibujeme vzdušné zámky, ale to, co můžeme splnit. Chceme město, kde se bude lidem dobře žít. Město, které je bezpečné, čisté a přívětivé. Potkáváme stovky lidí a víme, že jim vadí špinavé a vylidněné centrum, rozbité chodníky a silnice, školy a školky, do kterých se léta neinvestovalo," doplňuje Renata Zrníková.

Jedním z klíčových témat bude i sociální situace ve městě. "Plošná privatizace domů a bytů z konce devadesátých let a přelomu milénia byla největším zločinem tehdejších vlád na obyvatelích města. Přesně kvůli ní je dnes město terčem turistiky sociálně slabých a odkladištěm nepřizpůsobivých. Tehdejší vedení dostalo tisíce lidí do situace, kdy žijí v neutěšeném okolí, klesly ceny jejich nemovitostí. I když už je možné zarazit doplatky na bydlení, stále je to málo. Podle našeho názoru je nutné co nejdřív přistoupit ke zpětnému výkupu nemovitostí. Jedině tak budeme mít možnost ovlivnit složení obyvatel. Krůček po
krůčku, byt po bytu můžeme postupně situaci zlepšit,"
vysvětluje Yveta Tomková.

Dalším pilířem programu budou silné městské obvody. Změna jejich pravomocí i spravedlivé financování. "Městské obvody mají k lidem blíž, starostové vědí, co jejich obyvatele trápí. Dnes jsme v situaci, kdy například zcela absurdně spravují polovinu chodníků obvody a druhou polovinu magistrát. Navíc se v posledních letech stalo trendem brát si městské obvody jako rukojmí. Obvody nedostávají automaticky investiční dotace, i když se musí starat o majetek v hodnotě stovek milionů a peníze si často musíme vylobbovat proti vůli vedení," vysvětluje Renata Zrníková. Vaše Ústí proto chce takové úpravy statutu města, které zajistí jasné a spravedlivé financování. "Vzorem mohou být Pardubice, kde se roky rozdělují mezi obvody prostředky z daňových příjmů. Vaše Ústí v tomto volebním období jednoznačně ukázalo, že městské obvody umí víc než magistrát. A umí to lépe," dodává Jan Skalský.

Volební kampaň povede Vaše Ústí v pozitivním duchu a kandidáti se budou soustředit především na kontakt s lidmi. "Postupně budeme na webu odkrývat jednotlivé kandidáty a kapitoly volebního programu. Soustředit se chceme i na sociální sítě. S lidmi hovoříme denně, v září navíc otevřeme volební stánek v centru města. Velké překvapení máme pro rodiny s dětmi, pro něž chystáme velkou párty v Centrálním parku," dodává Yveta Tomková.

Zleva: Petra Dudková, Renata Zrníková, Yveta Tomková, Jan Skalský
Zleva: Petra Dudková, Renata Zrníková, Yveta Tomková, Jan Skalský
https://vaseusti.cz