Yveta TOMKOVÁ

předsedkyně hnutí, starostka městského obvodu Ústí nad Labem - Neštěmice, zastupitelka

Narodila se v roce 1973 v Přerově, o dva roky
později se s rodiči přestěhovala do Ústí nad Labem. Je absolventkou Gymnázia Jateční, celý profesní život strávila řešením přestupků na neštěmické radnici. V komunálních volbách v roce 2014 přesvědčivě zvítězila, od
té doby stojí v čele městského obvodu.

Yveta Tomková je zároveň expertkou hnutí Vaše Ústí pro oblast bezpečnosti a sociální oblast. "Bezpečnost je klíčovou otázkou našeho města. Lidé se nesmí bát chodit po ulici nebo pouštět
děti na hřiště. Mají právo se ve svých domovech cítit bezpečně a povinností nás politiků je jejich bezpečnost zajistit," říká Yveta Tomková. Až do února 2015 byla radní města pro bezpečnost. Za jejího působení vzrostl počet strážníků o víc než dvě desítky, strážníci dostali modernější vybavení, byl rozšířen kamerový systém. Za ideální počet strážníků považuje pro krajské město zhruba 240. "Může se to zdát jako vysoké číslo, ale pro město tak zatížené problémovými obyvateli, sociálním vyloučením a drobnou kriminalitou, je naprosto nezbytné. Ovšem ani sebevíc strážníků nepomůže ve chvíli, kdy budou politickým vedením města nuceni k tomu, aby se zaměřovali jen na přestupky v dopravě a plnili tak městskou kasu příjmy z pokut. Městská policie musí být vidět v ulicích, tam, kde ji lidé potřebují," dodává Tomková.

O sociálních potížích Ústí nad Labem, jejich příčinách a důsledcích by bylo možné napsat knihu. Krajské město má několik sociálně
vyloučených lokalit, ghett. Také už i tisíce lidí, kteří nikdy nepracovali, ať už proto, že nemají žádné vzdělání, nebo proto, že zkrátka nechtějí.  "Už teď nám tady vyrůstají děti, které nikdy neviděly své
rodiče pracovat, protože žijí celý život na dávkách. Lidé, kteří jsou dlouhé roky doma a nenajdou uplatnění na trhu práce, musí alespoň vykonávat veřejně prospěšné práce. Musí si osvojit základní návyky, tedy ráno vstát a do té práce jít. Veřejně prospěšné práce nejsou nijak podřadné a mohou být i odrazovým můstkem pro lepší zaměstnání," doplňuje Yveta Tomková.

Renata ZRNÍKOVÁ

starostka městského obvodu Ústí nad Labem - Severní Terasa

Renata Zrníková se narodila v Litoměřicích, ale většinu života žije v Ústí nad Labem, přesněji na Severní Terase. Vystudovala češtinu a občanskou výchovu, dlouhé roky učila na střední pedagogické škole a gymnáziu. 

Renata Zrníková možná působí nenápadně, je to ale energická žena plná skvělých nápadů, jak vylepšit život nejen obyvatelům Severní Terasy, ale celého města. "Ústí nad Labem je město v úžasném okolí, z jedné strany obklopené Krušnými horami, z druhé Českým středohořím. Díky dostavbě dálnice D8 má obrovský potenciál, který by byla obrovská škoda nevyužít. Šedé minulosti a škatulkování si naše město užilo v dost, je nejvyšší čas to změnit," říká starostka Severní Terasy.

Během roku a půl ve vedení městského obvodu zjistila, jak důležité je lidem naslouchat a vnímat jejich nápady. "Lidé nesmějí mít pocit, že politika zajímají jen pár měsíců během kampaně před volbami. Musí vědět, že o svém okolí, o své radnici, spolurozhodují neustále. Mnohdy mají úžasné nápady, jak zlepšit prostředí, v jakém žijeme," doplňuje Renata Zrníková.

Renata Zrníková je vdaná, s manželem Robertem má syna Honzu a dceru Sáru. Ve volném čase se věnuje rodině a sportu.


                                                    Martin KONEČNÝ

                                                             místopředseda hnutí, podnikatel

Martin Konečný se narodil v roce 1974 na severní Moravě, kde také vystudoval Střední průmyslovou školu hornickou.

Ve svých 20ti letech začal pracovat v Ústí nad Labem, kde natrvalo zakotvil v roce 1999. Prakticky celý profesní život se věnuje stavařině. Velkou část pracovní doby tráví na cestách po celém Česku, aby dohlížel na práci firmy, jejímž jednatelem a zároveň obchodním ředitelem je.

Martin Konečný se také v posledních letech výrazně věnuje fungování samosprávy. Za typického občanského aktivistu se ale nepovažuje. "Nejsem aktivista. Pokud chci ale něco vědět, tak se zeptám. Jsou instituce, které vám bez problémů zodpoví dotaz běžným emilem, jiné si je striktně nechávají zaslat podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Díky šťourání a řadě dotazů jsem třeba v předstihu věděl, kdo zpackal rekonstrukci plavecké haly na Klíši tak, že v ní už nebudou vodní pólisté hrát mistovské zápasy," říká Martin Konečný.

Volný čas tráví rád na dvou kolech, se známými motorkáři vyráží na jízdy po Česku i za hranice. Nejraději ale relaxuje na chatě s rodinou. Martin Konečný je ženatý, má dvě dcery.

Lukáš KINKOR

administrativní pracovník - ekonom,

člen komise mládeže a sportu Rady města Ústí nad Labem

Lukáš Kinkor je nejmladším členem hnutí Vaše Ústí. Narodil se v roce 1991, tělem i duší je Ústečák. Vystudoval obor poštovní a peněžní služby, na Vyšší odborné škole ekonomické v Mostě k tomu přidal titul Dis. v oboru firemní ekonomika.

I když se může zdát, že Lukášův věk je handicapem, opak je pravdou. Politice už se věnuje více než dva roky, vedl i Mladé ANO v Ústeckém kraji. Projekt Andreje Babiše ho ale
zklamal. "ANO slibovalo změny, bohužel velmi rychle ukázalo, že se chová jako tradiční partaje. Názory členské základny vedení hnutí nezajímají," vysvětluje Lukáš Kinkor svůj odchod.

Lukáš chce přesvědčit svoje vrstevníky, že politika by měla zajímat i je a měli by se na ní podílet. Protože jen tak mohou věci skutečně změnit. "Chci se věnovat mladým lidem a vytvořit skupinu lidí, která by byla poradním orgánem pro zastupitele a starosty z hnutí Vaše Ústí. Chtěl bych zapojit více vzdělaných, mladých lidí do politického dění v Ústí nad Labem a přesvědčit je o tom, že politika je práce pro občany našeho města a ne zájmy jednotlivců jak je to ve většině případech vnímáno veřejností. Mladí lidé mají budoucnost ve svých rukách," vysvětluje Lukáš.

Lukáš Kinkor je svobodný. Ve volném čase se
věnuje futsalu nebo tenisu, má rád procházky se svým psem a samozřejmě čas s rodinou. Je také velkým fanouškem ústeckých sportů.

                            Rada hnutí Vaše Ústí


                                                   Yveta Tomková

                                                Renata Zrníková

                                                Martin Konečný

                                                Vladimír Skalník

                                                Lukáš Kinkor

Zastupitelé VašeÚstí v Zastupitelstvu statutárního města Ústí nad Labem

Yveta TOMKOVÁ

Renata ZRNÍKOVÁ